دوشنبه, 16 بهمن 1396 13:28

برای شرکت در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" تا ۲۶ بهمن فرصت دارید

محله‌ها، کوچه‌ها و خیابان‌های شهر پُر از دیوارهای کوچکی است که بوم‌های طبیعی برای خلق دیوارنگاره‌های صمیمی‌تر با مردم و عابران پیاده به شمار می‌روند، بخش " دیوارهای کوچک شهر من" در بهارستان 97 فرصتی است برای خلق آثار نقاشی دیواری متناسب با آغاز فصل بهار
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، علاقه مندان برای شرکت در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" تا ۲۶ بهمن فرصت دارند تا آثار خود را به این بخش ارسال کنند.
در این بخش از بهارستان 97، قرار است فرصتی فراهم شود که در آن با استفاده از ظرفیت و توانمندی هنرمندان ساکن محلات و تاکید بر زمینه‌های فرهنگی محلات، دیوارهای کوچک گوشه گوشه‌ی شهر تهران را بر اساس شکل و ماهیت طبیعی آن‌ها، بدون کم‌ترین دستکاری در ساختار موجود، به محل روایت‌های زیبا از زندگی تبدیل و هنر دیوارنگاری را در مویرگ‌های شهر جاری کند.
برای شرکت در این بخش ضمن تکمیل فرم مشخصات هنرمند به صورت پرینت در ابعاد A4می بایست لی‌آوت طرح در فرمت مورد نظر دبیرخانه و پلات آن در ابعاد 70x50 سانتی‌متر را تحویل دهید و در کنار آن فایل jpg آثار در ابعاد 70x50 سانتی‌متر با وضوح 300 dpi در قالب CD یا DVDرا نیز به دبیرخانه ارائه کنید.
همه‌ی دیوارهایی که به‌طور عرفی مصداق نام «دیوار کوچک» باشند، به ویژه دیوارهای زیر ۵۰ مترمربع، می‌تواند محل اجرای آثار هنرمندان این بخش باشد. تأکید بر این است که هنرمندان، دیوارهای محله‌ها و گذرها و پیاده‌راه‌ها را مورد توجه قرار دهند.
علاوه بر این هنرمند باید دیوار مورد نظر خود را شناسایی، عکاسی و پیشنهاد کند و اثر خود را بر آن، جانمایی کند. مهم است که طراحی آثار با کم‌ترین دستکاری و با توجه به ویژگی طبیعی و وضع موجود دیوارها پیش‌بینی شوند. یعنی هنرمند بتواند شکستگی‌ها، برآمدگی‌ها و زاویه‌های معماری دیوار را به‌عنوان فرصتی برای خلق اثر و جزء لاینفک آن محاسبه کند. به زبان روشن‌تر، هنرمند باید برای یک دیوار مشخص با ویژگی‌های اختصاصی آن اثر خلق کند و دیوار را به مثابه‌ صفحه‌ی کاغذ یا بومی معمولی با ابعاد کلاسیک فرض نکند.
در صورتی که برای یک دیوار، همزمان چند اثر از هنرمندان مختلف پیشنهاد شود، شورای هنری بهترین و مناسب‌ترین اثر را برای آن انتخاب خواهد کرد.
لازم به یادآوری است به هنرمندان پذیرفته شده در این بخش، صرف نظر از هزینه‌ی اجرایی، مبلغ ۲۰میلیون ریال به‌عنوان هدیه ورودیه پرداخت می‌شود و هزینه‌های اجرایی، متناسب با اندازه‌ی دیوار و طبق تعرفه‌ سازمان و براساس کارشناسی شورای فنی تا ۳۰ میلیون ریال پیش‌بینی شده است؛ به‌نحوی که کل پروژه (جمع ورودیه و هزینه‌ها) از سقف ۵۰ میلیون ریال بالاتر نرود. تصمیم‌گیری در مواردویژه با شورای فنی است.

مشاهده 418 دفعه